Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Казнети шест возачи, кои возеле под дејство на алкохол

Казнети шест возачи, кои возеле под дејство на алкохол

Сподели

Шест возачи казнети за возење под дејство на алкохол.

На 22/23.10.2021 година од 22 до 04 часот, при извршени сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници регистрирале и санкционирале 06 возачи кои управувале моторно возило под дејство на алкохол (Охрид-01, Струга-01, Дебар-04), информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK