Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Приведени тројца охриѓани фатени со наркотици

Приведени тројца охриѓани фатени со наркотици

Сподели

Приведени тројца охриѓани, во два одделни случаи кај нив е пронајдена бела прашкаста материја.

На 25.11.2021, полициски службеници од СВР Охрид и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, ги лишија од слобода И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, пронајдени и одземени се бела прашкаста материја и пари за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во друг случај, на улицата „Марко Цепенков“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал го лишија од слобода Н.С.(37) од Охрид. При контрола тој исфрлил едно пакување со бела прашкаста материја, која е одземена. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK