Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани

Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани

Сподели

Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани.

На 28.11.2021 во 06.05 часот, во СВР Охрид Н.Ј.(30) од селото Белчишта пријави дека на магистрален пат Охрид-Кичево, кој е во изградба, на месноста „Врбјански мост“, настанал пожар на валјак сопственост на фирма. Пожарот е изгаснат а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид, информиа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK