Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се работи на расчистување на снегот

Се работи на расчистување на снегот

Сподели

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ од утринава преземаат интензивни активности за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки, чаршијата и останатите јавни површини.

Со цел да се обезбеди поголема безбедност на пешаците и учесниците во сообраќајот, ставена на располагање е целокупната механизација, како и моторните чистачи за снег со дувалка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK