Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пецаков го посети семејството со опожарена куќа

Пецаков го посети семејството со опожарена куќа

Сподели

Општината ќе помогне на семејството на кое му се опожари куќата.

Попладнево го посетив семејството чија куќа денес беше зафатена од пожар. Брзата интервенција на Територијалната противпожарна служба спречи понатамошно проширување на пожарот.
За среќа во пожарнот нема жртви, а причинета е поголема материјална штета.
Од страна на надлежните служби се информирав за целокупната ситуација и настанатата штета. Следува истрага за причината поради која настанал пожарот, додека ние ќе во рамки на можностите ќе се обидеме да излеземе во пресрет на семејството, информира градоначалникот Кирил Пецаков. 

Можно е да е слика од 5 луѓе, луѓе што стојат и надвор

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK