Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Приведени две лица Охрид агресивно се однесувале пред угостителски објект

Приведени две лица Охрид агресивно се однесувале пред угостителски објект

Сподели

Двајца охриѓани агресивно се однесувале во угостителски објект.

На 16.01.2022 година околу 02.30 часот, во СВР Охрид приведени се К.Н.(24) и Р.Д.(25), од Охрид. Двајцата, пред угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување кон полициски службеници. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK