Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во пресрет на Водици исчистено дното на градското пристаниште

Во пресрет на Водици исчистено дното на градското пристаниште

Сподели

Привршуваат подготовките за големиот верски празник Богојавление - Водици.Исчистено дното на езерото на градското пристаниште каде ќе се положува Светиот крст.

Во таа насока членовите на клубот за подводни дејности „Охрид“ го чистеа дното на Охридското Езеро кај пристаништето каде треба да биде спроведено положувањето на Светиот крст во осветените води. Исто така екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ го украсуваат централното градско подрачје во знакот на Богојавленските празнувања.

Можно е да е слика од 8 луѓе, луѓе што стојат и надворМожно е да е слика од 3 луѓе и океан

Можно е да е слика од 6 луѓе, луѓе што стојат и надвор

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK