Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Активистите од Чист Охрид го „светнаа“ брегот во Далјан

Активистите од Чист Охрид го „светнаа“ брегот во Далјан

Сподели

Дваесеттина активисти денеска собраа над 50 големи вреќи со ѓубре од крајбрежјето кај Далјан.

 

Во организација на Чист Охрид и Не Биди Ѓубре, а заедно со Енхелеус и останати граѓани на крајбрежјето кај плажите Партизан и Мизо собравме најразличен отпад, од цврст отпад, па се до пластика. Продолжуваме заедно да работиме за поубав и чист Охрид, велат од Чист Охрид.

Можно е да е слика од 5 луѓе и надвор

Можно е да е слика од надвор

Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и надвор

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK