Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид се одржа велосипедска трка

Во Охрид се одржа велосипедска трка

Сподели

Во организација на Велосипедска Федерација на Македонија, викендов во Охрид се одржа велосипедската трка „Куп на Македонија – Охрид“.

Стартот на трката во друмски велосипедизам беше кај „Горица 2“, а целта кај тениските игралишта во близина на вила „Билјана“.

Технички организатори на овој напревар беа велосипедскиот клуб „Шампион систем“ од Охрид и велосипедскиот клуб „Спид бајк“ од Кичево, под покровителство на Општина Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK