Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид На охридскиот аеродром фатен патник со фалсификувани документи

На охридскиот аеродром фатен патник со фалсификувани документи

Сподели

На охридскиот аеродром приведен Албанец со фалсификувани документи.

На 08.05.2022 во 11.15 часот на Граничен премин Аеродром „Св. Апостол Павле“ - Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Ш.А.(20) од Република Албанија, затоа што при проверка било констатирано дека има фалсификувани лични документи. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Охрид за понатамошна постапка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK