Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Туристичките потенцијали на Црна Гора презентирани во Охрид

Туристичките потенцијали на Црна Гора презентирани во Охрид

Сподели

На градскиот плоштад во Охрид денес промоција на туристичките потенцијали на Црна Гора.

 

Нема достапен опис

Туристички работници од Котор, Будва, Херцег Нови и други туристички градови со музика, флаери, промотивни каталози на штандови ги промовираа потенцијалите на сопствената земја. На настанот присуствуваше и градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, кој оствари средба со Јован Ристиќ претседател на Туристичката комора на Котор.

 

Беа доделени и награди за  посета на Будва и Котор на неколку охриѓани.

Нема достапен опис

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK