Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Успеси на охридските гимназијалци на натпреварот по биологија

Успеси на охридските гимназијалци на натпреварот по биологија

Сподели

На Државниот натпревар по биологија кој се одржа на 14.05.2022г. учениците од Охридската гимназија постигнаа одлични резултати.

 

Ученици од прва година под менторство на проф. Марија Питошеска:
Маја Буџакоска, Митко Савев – II награда

Сара Петкоска, Софија Милевска, Димитар Ѓуроски, Калина Стојаноска, Марија Зороска, Симона Упарческа, Ана Маслова – III награда

Јана Џамтоска – пофалница

Ученици од трета година под менторство на проф. Славица Кичеец:
Марко Дуданов, Никола Кречов – II награда

Евгенија Цветаноска – III награда

Миа Спироска – пофалница

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK