Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид За шест дена исчезнати две лица во земјава

За шест дена исчезнати две лица во земјава

Сподели

Девојка од Турција и момче од Битола под неразјаснети околности исчезнаа во изминатите шест дена на територијата на земјава.

За девојката, 20-годишната Зинур Дашдемири се знае дека туристички пристигнала во Скопје. Последен пат била видена пред пет дена и од тогаш и се губи секоја трага. Нејзините најблиски ги замолуваат граѓаните доколку знаат нешто за нејзиното исчезнување да ја известат полицијата или турската Амбасада во Скопје. Помош во потрагата за исчезнатиот млад битолчанец Николче Николовски молат неговите роднини, но и неговите пријатели.

До денес за овие двајца исчезнати полицијата нема конкретно сознание како исчезнале. МВР исто така нема ни одговор за детето Петар Џобоски, кое неговиот татко во петокот 25 февруари годинава го пријави за исчезнато во атарот на селото Врбско, општина Прилеп. Потрагата по ова дете траеше со денови. 

МВР трага по 67 исчезнати лица. Целиот текст на Слободен печат. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK