Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пристигнува првата група холандски туристи

Пристигнува првата група холандски туристи

Сподели

На охридскиот аеродром Свети Апостол Павле, утре пристигнува првата група туристи од Холандија.

Со првиот чартер лет ќе дојдат 160 холандски туристи. Според најавите предвидени се пет летови неделно од Амстердам. После две години пандемија и затворање, оваа туристичка сезона се очекува пораст на бројот на туристи од Холандија, кои со години традиционално летуваат на брегот на Охридското езеро. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK