Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани се степале во Пештани

Двајца охриѓани се степале во Пештани

Сподели

Во Пештани се степале двајца охриѓани.

На 17.05.2022 година околу 22 часот, на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, во близина на селото Пештани, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Ј.Ц. врз С.Р.(43), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK