Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Казни за такси превозници без лиценца

Казни за такси превозници без лиценца

Сподели

Казни за такси превозници без лиценца.

На 20.05.2022 година, при извршени контроли, полициските службеници од одделението за економски криминалитет при СВР Охрид, ги затекнаа Н.П.(32) од Струга и З.М.(46) од струшкото село Радолишта, при управување такси моторни возила со кој вршат јавен превоз на патници  во внатрешниот сообраќај. Притоа констатирале дека тие не поседуваат важечка лиценца за таа дејност, издадена од надлежен државен орган. Против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK