Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Караница заврши со пукотници

Караница заврши со пукотници

Сподели

Караница заврши со пукотници.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.Ц.(44) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на 22.04.2022 година, во куќен двор на улица „130“ во Охрид предизвикал вербална караница со Б.М. од Охрид, која прераснала во тепачка. Притоа, пријавениот од својот дом земал ловечка пушка, која ја поседувал со дозвола и во воздух испукал еден куршум, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK