Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Туристи од Англија истепале охриѓанец

Туристи од Англија истепале охриѓанец

Сподели

Туристи од Англија истепале охриѓанец.

На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и К.К.(29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски“ физички го нападнале Б.Н.(48) од Охрид. Лицата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK