Сре07082020

Последна промена01:41:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Намалени цени на саден материјал во расадникот на Комуналец

Намалени цени на саден материјал во расадникот на Комуналец

Сподели

Расадникот кој функционира како засебна работна единица во рамките на Ј.П.”Охридски Комуналец”  располага со голем асортиман саден материјал со кој на граѓаните им се  овозможува да ги украсуваат и аранжираат своите дворови и тераси во секое годишно време.

 

Во моментов покрај декоративните зимзелени, листопадни и украсни дрвја, расадникот располага и цветен саден материјал од зимската и рано-пролетната цветна реколта.

Се нудат и садници од видот хибридна виола (очиња)  во одлична состојба и квалитет со разновиден колорит, потоа белис -перенис и каранфилчиња, кои се сега по намалени цени и пристапни за сите граѓани. Заедно со садниот материјал се нуди  и изработка  на идејни проекти  за уредување на  дворовите.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK