Сре07082020

Последна промена01:41:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Светнат дворот на ОУ “Христо Узунов”

Светнат дворот на ОУ “Христо Узунов”

Сподели

Вчера  во ОУ “Христо Узунов”беше спроведена акција за расчистување на зелените површини обраснати со трља и диви капини,  кои со години наликуваа на депонија во школскиот двор.

 

- Во акцијата беа отстранети  и корени од исечени дрва кои  претставуваа опасност при движењето на учениците, изјави директорот на училиштето м-р Тони Симоновски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK