Сре07082020

Последна промена01:41:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Најмладите ќе учат за различностите, традицијата и обичаите

Најмладите ќе учат за различностите, традицијата и обичаите

Сподели

Во детската градинка –  Охрид   ќе  започне со реализација проектот ,,Заедно растеме се дружиме и учиме за различностите и сличностите за традицијата и обичаите“.

- Целта е најмладите од мали нозе да се запознаат со традицијата и обичаите.

Проектот започнува детската градинка објект ,,Росица‘‘ Охрид денес  во 10 30 часот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK