Сре07082020

Последна промена12:10:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Невладините организации се “поврзаa“ со полицијата

Невладините организации се “поврзаa“ со полицијата

Сподели

Договор за регионално поврзување на невладините организации од Охрид и Струга и унапредување на соработката со Секторот за внатрешни работи Охрид денеска потпишаа претставници на невладините организации и полицијата.

- Денешното регионално поврзување на Секторот за внатрешни работи со невладините ирганизации претставува суштински и демократски чекор во унапредување на нашата меѓусебна соработка. Тоа всушност значи зголемување на степенот на меѓусебната доверба и градење на партнерски однос во решавањеето на бебзедносните проблеми на граѓаните. заеднички ќе градиме побезбедно и постабилно општество, истакна м-р Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид. 

- Потпишувањето на договорот за заедничка соработка за невладиниот сектор е мошне значајно, бидејќи имаме многу проблеми кои можеме да ги решаваме заеднички.Ние заедно ќе делуваме за доброто на сите граѓани. ќе соработуваме во делот на намалување на насилството, трговијата со дрога и луѓе и дискриминацијата, истакнаа од неевладините организации. 

Договорт за поврзување на СВР со невладиниот сектор е  во организиција  на МВР-РМ и мисијата на ОБСЕ во РМ.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK