Сре07082020

Последна промена12:10:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Реконструкција на потпорните ѕидови кај Канео

Реконструкција на потпорните ѕидови кај Канео

Сподели

Во рамки на неодамна  започнатите активности  за средување на населбата Канео и делот што води кон црквата "Св. Јован- Канео" , денес  Јавното претпријатие “Градски гробишта“   започна со реконструкција на постоечките потпорни ѕидови кои се опасност за минувачите а  ќе се подигнат  и нови.

 

На овој простор се планира поставување на ново осветлување, односно замена на старите со нови фенери со што ќе се добие уредена патека што води кон црквата посветена на "Св. Јован-Канео". Овој простор од градов ќе добие нови зелени површини и хорти културно ќе се дооплеменува.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK