Сре07082020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Првото новороденче во Дебарца доби 5000 денари

Првото новороденче во Дебарца доби 5000 денари

Сподели

Стојче и Маријана Мувчески  се родителите  на првото новороденче во Дебарца годинава, кои добија парична помош од општината во вредност од  5000 денари.

 

Новороденчето е девојче Славица Мувческа од село Требеништа, која се роди   на 01 февруари годинава. 

Согласно програмата,  како општина Охрид, така и општина Дебарца доделува по 5000 денари финансиска помош за секое новороденче. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK