Пет09182020

Последна промена04:24:34 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Децата учат за улогата и значењето на полицијата

Децата учат за улогата и значењето на полицијата

Сподели

Децата се запознаваат со улогата и значењето на полицијата за нивниот безбеден живот и безгрижно детство.

Вчера најмладите од детската градинка “Јасна Ристеска”  беа  гости на полицијата и се запознаа со нивните работни места, средства и опрема која ја користат во работата.

На Денот на полицијата 07.05.2014 ќе се реализира забава во чест на полицајците во објектот ,,Централна“.

Во меѓувреме децата изработуваат и цртаат разни предмети поврзани со безбедноста кои ќе бидат изложени на изложба на денот на забавата.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK