Пет09182020

Последна промена03:03:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Децата во посета на езерската и сообраќајната полиција

Децата во посета на езерската и сообраќајната полиција

Сподели

Педесеттина деца од детската градинка „Јасна Ристеска“  денес беа во   посетат езерската полиција и полициската станица за безбедност во патниот сообраќај во Охрид.

 

Целта на посетата е запознавање со работата на полициските службеници околу безбедноста во сообраќајот  како и запознавање на материјално-техничките средства и опрема што сообраќајната и граничната полиција ја користат во секојдневното извршување на работните задачи.

Оваа посета на полициската станица е во рамките на проектот на Министерството за внатрешни работи „За мојата безбедност се грижиме јас и мојот пријател полицаец“ и се реализира во координација со одделението за образование при локалната самоуправа. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK