Пет09182020

Последна промена03:03:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Учениците од ЕМУЦ во Виена и Прага

Учениците од ЕМУЦ во Виена и Прага

Сподели

Учениците од трета година и нивните наставници од  ОЕМУЦ „ Св. Наум Охридски“  беа на екскурзија при што ги посетија градовите Прага, Дрезден и Виена.

Покрај посетата на овие прекрасни градови, богати со културно историски знаменитости, за учениците беа организирани неколку забави и крстарења по реките Волтава и Елба. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK