Пет09182020

Последна промена02:39:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Чешки искуства за изградбата на ски центарот на Галичица

Чешки искуства за изградбата на ски центарот на Галичица

Сподели

Во   рамки на  неколку дневната  работната посета  во   Чешка, градоначалникот Никола Бакрачески беше на  скијачкиот центар Плесивец,  што во моментов е во  изградба а го изведува италијанската фирма Леитнер.

Истиот  е сместен  на  чешко – германската граница  и   е малку помал од предвидениот што ќе се гради  на планината  Глаичица.

На средбата   со инвеститорите на чешкиот ски центар и со претставници на локалната самоуправа од градот Карлови Вари, градоначалникот Бакрачески беше  запознаен со  начините за реализација  на оваа инвестиција а се разговараше и за  можностите за пренесување искуства како и за чешката  поддршка што Охрид може да ја очекува  при наоѓање инвеститори  за изградба на ски центарот Галичица.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK