Пет09182020

Последна промена03:03:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Репортажи за Охрид во чешкото списание “TGT“

Репортажи за Охрид во чешкото списание “TGT“

Сподели

Во рамки на престојот во Чешка, градоначалникот Бакрачески ја посети реномираната издавачка куќа  “TGT“ од Прага која ги издава популарните чешки списанија  за туризам и бизнис.

Мега  интервјуто  на градоначалникот Бакрачески дадено за ова списание  се очекува   на две страни  ексклузивно да   биде објавено во мајското издание. Инаку, во   последното  број   на  овој популарен печатен медиум   на две страни беше објавена  репортажа за Охрид , а фотографија од    охридскиот локалитет “Плаошник“  се најде на неговата  насловна страна.

Се очекува на  онлајн изданието на магазинот  овој месец, неколку пати бесплатно  да бидат објавени  рекламно- промотивни материјали за Охрид  како и банер  од нашиов град  кој континуирано ќе стои еден месец на нивната интернет страна.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK