Пет09182020

Последна промена03:03:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Работа ќе има за половина од невработените во охридско струшко

Работа ќе има за половина од невработените во охридско струшко

Сподели

Граѓаните во охридско-струшкиот регион, освен во туризам, во иднина својата егзистенција ќе можат да ја побараат во двете фабрики што ќе се отворат таму, но и во градењето на делницата Кичево – Охрид, пишува Република.  

Овие проекти би требало да апсорбираат една половина од невработените во тој крај или околу 3.500 луѓе, со оглед на тоа дека во Агенцијата за вработување во Охрид и во Струга има регистрирано 7.632 баратели на работа. Сите се оптимисти дека новите инвестиции ќе донесат подобро утре и за граѓаните и за државата

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK