Пет09182020

Последна промена04:24:34 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Концерт на оркестарот од Каен во Охрид

Концерт на оркестарот од Каен во Охрид

Сподели

Младински Совет Охрид, во соработка со локалната самоуправа и Центарот за култура ,,Григор Прличев,, организираат концерт на ,,BAROUF,, ОРХЕСТАР,  од Каен (Северна Нормандија) Франција.

 

Концертот ќе се оддржи на 6 мај (вторник) 2014 година, во центарот за култура ,,Григор Прличев,,. Почетокот е во 18.00 часот, а влезот е слободен.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK