Пет09182020

Последна промена04:24:34 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Утре литургија по повод Ѓурѓовден

Утре литургија по повод Ѓурѓовден

Сподели

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека утре   6 мај 2014 год. , во црквата „Свети  Ѓорѓи“ - Влашка маала, Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот посветен на „Свети Ѓорѓи Победоносец“ – Ѓурѓовден.

 

Литургијата започнува   во 9.00 часот, а со неа ќе чиноначалствува Неговото Високо Преосвештенство, Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј.

Богослужба ќе има само во црквата „Св. Ѓорѓи“ - Охрид (едноцрквие).

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK