Пет09182020

Последна промена03:03:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Многу нови работни места во хотел “Изгрев” – пријавете се

Многу нови работни места во хотел “Изгрев” – пријавете се

Сподели

Обновениот хотел „Изгрев“ ќе го направи струшкото крајбрежје поатрактивно. Градежните активности се во тек, а се очекува хотелот да биде отворен во текот на оваа година.

 

Хотелот ќе биде со пет звезди и на гостите ќе им понуди најразлични активности од Аква парк, голем Спа центар, турски бањи, затворен базен и друго. Предвидено е комплексот да има 208 соби.  

Хотел “Изгрев”  Струга објави оглас за голем број вработвања од најразлични профили. Се бараат професионалци за тимска работа.

• помошник генерален менаџер

• директор за продажба и маркетинг

• одговорно лице за односи со јавност

• раководител на сметководство

• контролор на трошоци

• директор на рецепција

• рецепционер/ки

• рецепционер на ноќна смена

• асистент на главна домаќинка

• шеф на спрат

• шеф на природна средина

• собарки

• раководител на перални

• пеглач

• шнајдер

• работник на перална

• шеф на ресторан

• келнер/ки

• шеф на а ла карт и свечености

• помошник шеф на ресторан

• шеф на бар

• асистент шеф на бар

• помошник на бар

• шанкер/ки

• шеф на кујна

• главен готвач

• асистент на главен готвач

• помошник готвач

• снек и а ла карт шеф

• асистент за доручек

• асистент за слаткарство

• кувар/ки

• шеф на садопери

• директор на техника

• шеф на техника

• работник на базен

• шеф градинар

• миниклуб

• масер

• козметичар

Работниот однос е на неопределено време.

Информации на тел: 046 780 530

Доставување CV на: E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Воедно нови работни места во пресрет на туристичката сезона се отвораат и во Фибула Ер Травел – Охрид.

 ФИБУЛА ОХРИД објавува оглас за работно место - туристички работник

- Високо образование

- Одлично познавање на турски јазик

- Лиценца за водич или пратител

 Предност имаат кандидатите со :

- Работно искуство

- Познавање на повеќе светски јазици

Погледнете нколку фотографии како ќе изгледа хотел "Изгрев"

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK