Сре07082020

Последна промена01:31:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жешко топло лето

Жешко топло лето

Сподели

Од денес почнуваат пеколните температури во Македонија, велат метеоролозите. Тие најавуваат дека топлото време ќе се задржи речиси цел месец.

 

Денес ќе биде сончево и топло, со температура до 34 степени и УВ индекс 8. Такво време не очекува до крајот на неделата. Во Македонија во петок ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 35км/ч.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK