Сре07082020

Последна промена12:10:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани нападнале и ограбиле словенка

Двајца охриѓани нападнале и ограбиле словенка

Сподели

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.С.(35) и И.С.(42), двајцата од с.Лакочереј, охридско, за сторени кривични дела „тешка кражба“ и „тешка телесна повреда“.

На 17.06.2014 година, околу 22,40 часот, на ул. „Дејан Војвода“ во Охрид првопријавениот со влечење и ја истргнало ташната на И.Н.Ш.(57) од Словенија во која имало мобилен телефон, пари и лични документи, додека второпријавениот го задржал Р.В.Л. кој се движел заедно со И.Н.Ш. При влечењето И.Н.Ш. од падот на земја се здобила со тешки телесни повреди во пределот на десната надлактица и е укажана лекарска помош во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK