Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Комуналец ја одржува хигиената на високо ниво

Комуналец ја одржува хигиената на високо ниво

Сподели

Ј.П.Охридски Комуналец со голем број активности ја започна првата седмица од месец јули.

Екипите на „Паркови и зеленило„ го расчистуваа појасот околу коловозната лента од ул.„Ристо Чадо„ , на потегот од кружната сообраќајница кај ОЕМУЦ.„Св.Наум Охридски„ до игралиштето кај „Стобекс„. Заради непречено движење на пешаците и возилата отстранети се гранки, жбунови и друга вегетација. Расчистен е просторот околу „Саат-кулата„ каде во иднина се планира да никне ново зелено катче.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK