Сре07082020

Последна промена12:10:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Акција на младината од населба “Гоце Делчев”

Акција на младината од населба “Гоце Делчев”

Сподели

Младите од населбата Гоце Делчев – Охрид имаа акција за  чистење на паркот и средување на руинираното игралиште.

 

Жителите од населбата се жалат дека во паркот се фрла отпад, се пие алкохол и се кршат шишиња. Тие бараат институциите да го решат овој проблем, бидејќи се чуствуваат небезбедно и жителите а особено децата. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK