Сре07082020

Последна промена01:31:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ексклузивно: Цеца дефинитивно доаѓа во Охрид

Ексклузивно: Цеца дефинитивно доаѓа во Охрид

Сподели

Балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца  дефинитивно доаѓа во Охрид, дознава Охриднет. Денеска е потпишан договорот за нејзин настап на 1- ви Август на  спортскиот центар "Билјанини извори".  

Неодамна на листата на турнеи и настапи на веб порталот на популарната турбо фолк дива се најде Охрид но тоа не можеа да го потврдат општинските власти , бидејќи доаѓањето на Цеца го организира приватна продукција. Први август се очекува да биде висттински спектакл. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK