Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Спикерот на Сенатот на Канада, Ноел Кинсела ќе одржи предавање во Охрид

Спикерот на Сенатот на Канада, Ноел Кинсела ќе одржи предавање во Охрид

Сподели

Спикерот на Сенатот на Канада, Ноел Кинсела, кој престојува во официјална посета на Република Македонија, денес ќе одржи предавање во Универзитетскиот конгресен центар во Охрид јавува Макфакс.

 

Предавањето на спикерот на Сенатот на Канада, Почесниот Ноел Кинсела се одржува на покана на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов.

Покрај претседателот Иванов, на предавањето ќе присуствуваат универзитетски професори и студенти на постдипломски студии од Универзитетот Св. Кирил и Методиј од Скопје, од Универзитетот Св. Апостол Павле од Охрид, како и студенти од Универзитетите во Грац и Белград од заедничката интередисциплинарна мастер програма на студиите за Југоисточна Европа./Макфакс

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK