Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Црвен крст ги промовираше новите униформи

Црвен крст ги промовираше новите униформи

Сподели

Црвениот крст  набави нови униформи по сите стандарди. На спортските настани во пресрет на 8 ми септември тие беа промовирани во јавноста.

 

Опремата е со заштита од пожар,  за извлекување од непристапни терени,  незгоди и рушевини.

 

Црвениот крст сега располага 15 вакви униформи но, во иднина ќе се набават повеќе.

 -  Униформите ги набавивме со средства добиени од донатор од Охрид и со средства од Црвениот крст од Германија. Униформите ги имаат сите потребни заштити,  вели Сашо  Точков претседател на Црвен крст Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK