Пон11302020

Последна промена08:48:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Католички Велигден, Охрид полн со туристи

Католички Велигден, Охрид полн со туристи

Сподели

 Денес верниците од католичка исповед го слават Велигден.

Вториот ден на Велигден 22 Април понеделник   ќе биде неработен ден за католиците.

Охрид по традиција полн со туристи од земјава и од регионот. Празничниот продолжен викенд на брегот на Охридското езеро  го минуваат претежно   гости од Грција и Албанија. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK