Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Го измамиле дека ќерка му направила сообраќајка, му зеле 1100 евра

Измамен повозрасен охриѓанец. Му пренеле дека се очевидци на сообраќајка со смртни последици која ја ппредизвикала неговата ќерка, па наводно за да и` помогнат му барале пари. 

Повеќе...

Нападнати полицајци во угостителски објект во Охрид

Нападнати полицајци во угостителски објект.

Повеќе...

Кривична пријава за велгоштанка не седела во изолација

Кривична пријава за велгоштанка не седела во изолација. 

Повеќе...

Во Охрид денес пет оздравени од корона

Во последните 24 часа се направени 1224 тестирања, а регистрирани се 148 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Тепачка меѓу млади охриѓани во центарот на Охрид

Тепачка мегу млади охриѓани во центарот на Охрид.

Повеќе...

Возило излета кај Врбјани

Возило излета кај Врбјани.

Повеќе...

Покрената петиција за спас на Преспанското езеро

 

Покрената петиција за спас на Преспанското езеро. Еколошките здруженија од земјава бараат итни мерки од владата. 

Повеќе...

Пахор на прошетка низ Охрид со Георгиески

Како дел од официјалната посета на Република Северна Македонија  во Охрид престојуваше претседателот на Република Словенија, Борут Пахор.

Повеќе...

Од почетокот на пандемијата во Охрид починати 20, во Струга 59 лица

Од почетокот на пандемијата до денес во Охрид починале 20 , а во Струга 59 лица.

Повеќе...

Опожарено возило на ресенчанец во Охрид

Во Охрид запалено возило на ресенчанец. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK