Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Кривични пријави за двајца рибокрадци

Кривични пријави за двајца рибокрадци.

Повеќе...

Жупан: Уметноста не е на заслуженото место

Самостојните уметници опфатени дури во четвртиот пакет мерки, ќе добијат финансиска помош од државата.

Повеќе...

Тешка сообраќајка кај Хидробиолошкиот завод

Еден тешко повреден во ообраќајна несреќа  која се случи на патот после Хидробиолошкиот завод пред кракот кон плажата Бафало.

Повеќе...

Триесеттина викендици во Трпејца треба да се уриваат

Триесеттина викенд куќи на најатрактивните локации на брегот на Охридското езеро околу селото Трпејца добија мислење за уривање.

Повеќе...

657 нови случаи на корона, еден починат во Охрид

Во последните 24 часа се направени 2347 тестирања, а регистрирани се 657 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Фатен Албанец со марихуана, хашиш и хероин кои ги носел преку Охридското езеро

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Ј.(31) од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Повеќе...

Српски агенции го нудат Охрид со Новогодишни забави во клубови

Познати српски агенции на големо го нудат Охрид за дочек на 2021 година по дисконт цени.

Повеќе...

Засилени сообраќајни контроли, казнети 25 возачи

Со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот и почитување на одредбите од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, на 18.12.2020 година Полициската станица за безбедност во сообраќајот Охрид спроведе засилени сообраќајни контроли во градот и приградските населби.

Повеќе...

Реакција на Сашо Точков

Со реакција се обрати.и Сашо Точков, разрешениот директор ба ЦЈЗ Охрид.

Повеќе...

Се слави Свети Никола Чудотворец

Секоја година на 18 и 19 декември, православните верници во Македонија ја чествуваат најчестата слава во македонските домови, Свети Никола. Вечерва   е заслугот на посната слава на трпезата ќе доминираат сарма, гравче, риба. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK