Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Вработените во ЦЈЗ со писмо за поддршка на Точков

 

Вработените во ЦЈЗ со писмо за поддршка на Точков.

Повеќе...

Двојно помалку тешки сообаќајни несреќи во однос на лани

„Евидентно е дека имаме подобрување на дисциплината на возачите на целата територија на државата, како резултат на овие засилени контроли, што пак се рефлектира и на значително намалениот број на сообраќајни незгоди и жртви, велат од МВР. 

Повеќе...

Од корона починаа уште двајца охриѓани и двајца стружани

Вирусот непрестано „коси“, само вчера починаа 22 лица, од кои двајца охриѓани и двајца стружани. 

Повеќе...

Чек-листа за проверка на Планот за управување со животната средина

Министерството за труд и социјална политика заедно со Министерството за здравство поддржано од Светска Банка го реализираат Проектот за справување со кризата предизвикана од вирусот Ковид-19 и подготовеноста на здравствените системи.

Повеќе...

„Виолета“ донираше панели за греење на родилиштето во Охрид

Компанијата Виолета веќе години наназад соработува со родилиштето во Охрид и тоа на начин да секое новородено бебе добива поклон породилен пакет од бејби влажни марамици и пелени.

Повеќе...

Како европска метропола и Охрид со Новогодишни куќаки

По теркот на европските метрополи Охрид конечно доби достоен Новогодишен базар.

Повеќе...

Уапсен Албанец на Ќафасан по кој трагал Интерпол

На Ќафасан фатен Албанец по кој трагал Интерол Норвешка. 

Повеќе...

Д-р Ѓоко Константиноски нов в.д. директор на ЦЈЗ Охрид

Доктор Ѓоко Константиноски е нов в.д. директор  Центар за јавно здравје Охрид. 

Повеќе...

Угостителите: Кратењето на работното време поголем ризик за ширење на вирусот

Намалувањето на работното време на угостителските објекти ќе има негативни ефекти, ќе донесе поголем ризик за ширење на вирусот и нови кластери, сметаат угостителите.

Повеќе...

Новинарите непожелни во Центарот за социјални работи Охрид, директорката не дава информации

Директорката на Центарот за социјални работи Охрид Ајтен Муслиу не дава информации на новинарите.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK