Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Се` уште не се знае кога ќе биде готов автопатот Охрид Кичево

До крајот на годинава ќе бидат пуштени првите 20 километри од автопатот Охрид Кичево.

Повеќе...

Снимено промотивно видео за Охридскиот Архив

Изработено  промо видео за Охридскиот Архив.

Повеќе...

Нападната вработена во охридски хотел

Напаѓачот ќе добие пријава.

Повеќе...

Нема резервации за Новогодишните празници во Охрид

Туристичките центри за Новогодишните празници ќе останат празни. 

Повеќе...

Чинарот заштитен за идните генерации

Се врши санација и ревитализација на Охридскиот Чинар, дрвото, кое пред две години беше прогласено за Споменик на природата.

Повеќе...

Полициска акција, казнети 59 возачи во Охрид

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (11.12.2020) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Дебар и Охрид, при што санкционирани се 115 возачи, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски на прес конференција во Охрид.

Повеќе...

Нема организиран дочек на Нова година

Годинава Охрид во старо Новогодишно руво.

Повеќе...

Во една недела од корона починати 8 охриѓани и 12 стружани

Ковид билтен на ЦЈЗ Охрид за  период од 05 до 11 декември 2020 г.

Повеќе...

ЖЦ Бисера донира маски за кислородна поддршка

Женски Центар Бисера - Охрид, активно се вклучи во борба против последиците од пандемијата Ковид - 19.

Повеќе...

Охридските матуранти на протест

Охридските матуранти денеска протестираа против полагање на државна матура. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK