Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

И градоначалникот на терен во справување со невремето

Охридскиот градоначалник Никола Бакрачески од синоќа до  утрово    активно учествуваше во расчистување на последиците од невремето кое  го зафати охридскиот регион и цела Македонија.

Повеќе...

Денес и утре скратена настава во училиштата

Поради силното невреме и прекинот со електричната енергија денеска охридските и струшките училишта ќе имаат скратена настава.

Повеќе...

И бебе повредено во сообраќајката кај Песочан

Седуммина повредени е црниот биланс на тешката сообраќајна несреќа, што вчера попладне се случи на патот Охрид Кичево кај селото Песочан.

Повеќе...

Во некои делови на Охрид и Струга има струја

После пет часовен прекин околу еден часот утрово Охрид и Струга добија струја.За жал електричната мрежа се уште не е стабилна,  струја повремено има, но има и  кратки прекини. Утрово  од 7 30 ч до 11 часот повторно немаше. 

Повеќе...

Ќе се обновува ентериорот во “Kуќата на Робевци”

Ќе се обновува ентериорот во “Kуќата на Робевци”. Во едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура, во спомен катот ќе биде поставена поставка посветена на животот на старото охридско семејство.

Повеќе...

После полноќ Охрид доби струја

Обилните снежни врнежи  го парализираа нормалното живеење во југозападниот регион во земјава.

Повеќе...

По тринаесетти пат блесна подводната елка во Охридското езеро

Нуркачите традиционално во необичен подводен амбиент први ја дочекаа Новата 2015 година. Денеска по тринаесетти пат , блесна подводната новогодишна елка на дното на Охридското езеро.

Повеќе...

ФОТО: Еве како изгледа вечерва Охрид

Еве како вечерва изгледа Охрид под налетот на обилните врнежи. Некои уживаа во снежната вечерна прошетка но некои мака мачеа да поминат со возилата. 

Повеќе...

Димоски: Полицијата и новинарите се партнери

Пред бројна публика денес во ЦК Григор Прличев беше промовирана книгата Полицијата и јавноста на портпаролот на СВР Охрид м-р Стефан Димоски.

Повеќе...

Забрана за движење кон Пресека и Буково

Поради обилните врнежи од снег полицијата вечерва воведе забрана за движење на патниот правец од Подмолје кон Дебраца односно Охрид Кичево за сите видови возила.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK