Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Свети Наум Чудотворец - Чудата и моќта на светителот

Вечерва и утре илјадници верници ќе го посетат манастирскиот комплекс “Свети Наум” на брегот на Охридското езеро.

Повеќе...

Ексклузивно: Цеца дефинитивно доаѓа во Охрид

Балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца  дефинитивно доаѓа во Охрид, дознава Охриднет. Денеска е потпишан договорот за нејзин настап на 1- ви Август на  спортскиот центар "Билјанини извори".  

Повеќе...

ЗРСК “Св. Стефан“ – Охрид го даде и првиот државен репрезентативец

Изминатиот викенд во Струга на р. Црн Дрим се одржа Државното првество во спортски риболов во дисциплината пливка за најмладите натпреварувачи во оваа дисциплина, кадети (деца до 14 години) и јуниори (деца од 15 до 19 годишна возраст).

Повеќе...

Акција на младината од населба “Гоце Делчев”

Младите од населбата Гоце Делчев – Охрид имаа акција за  чистење на паркот и средување на руинираното игралиште.

Повеќе...

Празнична богослужба за „Свети Наум Охридски Чудотворец“

По повод манастирската слава на манастирот „Свети Наум Охридски“, Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека вечерта на 2 јули 2014 година (среда), во манастирот „Свети Наум Охридски“, ќе се служи празнична вечерна богослужба, по повод празникот „Свети Наум Охридски Чудотворец“, со почеток во 19.00 часот, на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј.

Повеќе...

Комуналец ја одржува хигиената на високо ниво

Ј.П.Охридски Комуналец со голем број активности ја започна првата седмица од месец јули.

Повеќе...

Нов корисен флаер за туристите ова лето

Општина Охрид и Секторот за туризам и локален економски развој, издадоа флаер со корисни информации за туристите во врска со нивниот престој во Охрид.

Повеќе...

Двајца охриѓани нападнале и ограбиле словенка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.С.(35) и И.С.(42), двајцата од с.Лакочереј, охридско, за сторени кривични дела „тешка кражба“ и „тешка телесна повреда“.

Повеќе...

Долни Сарај со нов уреден лик

Еден од најрепрезентативните белези на Охрид месноста Долни Сараj го враќа дамнешниот свој сјај.

Повеќе...

Учесниците на Разиграно оро на прием во општина

Претседателката на советот на Општина Охрид, Гордана Коњаноска  и  заменик градоначалникот, Ангел Јанев   денес во зградата на Локалната самоуправа ги примија  учесниците на меѓународниот фолклорен фестивал “Разиграно оро“ што од 30 јуни до 3 јули се одржува во Охрид.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK