Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Општината возврати на обвинувањата на политичките партии

Ние сме потополно свесни дека политичките партии се во изборна кампања и знаеме дека некои од нив ги користат сите средства за да се додворат до граѓаните за освојување на нивните гласови, реагираат од општина Охрид.

Повеќе...

ГРОМ: Граѓанинот е во фокусот на нашата програма

Веќе неколку пати досега напоменуваме дека ГРОМ е политичка партија која има за цел во фокусот да го стави граѓанинот и неговите потреби, изјави Љупчо Настоски носител на листа на пратеници на ГРОМ Охрид.

Повеќе...

ГРОМ Охрид образложи дел од проектите

Најпрвин сакам да ве поздравам сите присутни и на сите граѓани од православна и католичка вероисповед да им го честитам големиот празник Велигден, изјавија на денешната прес конференција во О.О на ГРОМ Охрид.

Повеќе...

СДСМ: Болничките установи како месни комитети

Охриѓани цели три години, во периодот 2010 – 2013 година, исклучиво по вина на одговорните лица од ДПМНЕ, останаа без општата болница. Цели три години пациентите во Охрид останаа без основните болнички услуги во секундарната здравствена заштита.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ: Обвинувањата на СДСМ се како Stand up комедија

Очигледно изборната кампања на СДСМ преку нивните пресови веќе добива КОМИЧНИ РАЗМЕРИ. Тоа многу јасно се докажа денес со нивниот прес кој очигледно не го разбира ни онај што го чита а уште помалку тој што го напишал  а во целост наликува на Stand up комедија, возвратија од О.К на ВМРО ДПМНЕ Охрид.

Повеќе...

ОУ “Христо Узунов” достојно ќе го одбележи патрониот празник

Со низа свечености ОУ “Христо Узунов” од Охрид утре ќе го одбележи патрониот празник.

Повеќе...

СДСМ: Власта избра политика на конфликт која ги подели луѓето

Власта избра политика на контролирани конфликти во кој луѓето се поделија на „ваши“ и „наши“. Политика која гради минато, а не иднина. Културата и етничките разлики станаа инструмент за политичка борба. Го зголемија јазот меѓу различните етнички заедници, велат од О.О на СДСМ Охрид.  

Повеќе...

Охридските пензионери ќе учат за своите права

Денеска во клубот на пензионерите во Охрид, директорката на ФЗОМ, Маја Паранарџиева-Змејкова ќе одржи работилница наменета за едукација на пензионерите, во однос на нивните права од здравствено осигурување,како и запознавањето со определени здравствени програми кои ги финансира ФЗОМ.

Повеќе...

Одбрани најдобрите охриѓани во спортски риболов

Минатиот викенд се одржа Третото и последно коло од „Зимската риболовна лига 2013-2014“ во категорија на сениори. Овој натпревар, како и изминатите се во организација на Здружението на риболовци Спортски клуб „Св. Стефан“ од Охрид, главен организатор на спортско-риболовни натпревари во нашата и соседните општини.

Повеќе...

Кандидатите за пратеници на ВМРО ДПМНЕ го проследија ракометниот натпревар

Денес кандидатите за пратеници на ВМРО ДПМНЕ Охрид заедно со дел од ракометарите на ракометниот клуб Охрид 2013 како и со младите на градот Охрид го проследија ракометниот натпревар помеѓу Фленсбург и Вардар.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK