Саб01232021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Уапсен Албанец на Ќафасан по кој трагал Интерпол

На Ќафасан фатен Албанец по кој трагал Интерол Норвешка. 

Повеќе...

Угостителите: Кратењето на работното време поголем ризик за ширење на вирусот

Намалувањето на работното време на угостителските објекти ќе има негативни ефекти, ќе донесе поголем ризик за ширење на вирусот и нови кластери, сметаат угостителите.

Повеќе...

Во една недела од корона починати 8 охриѓани и 12 стружани

Ковид билтен на ЦЈЗ Охрид за  период од 05 до 11 декември 2020 г.

Повеќе...

Се` уште не се знае кога ќе биде готов автопатот Охрид Кичево

До крајот на годинава ќе бидат пуштени првите 20 километри од автопатот Охрид Кичево.

Повеќе...

Охридските матуранти на протест

Охридските матуранти денеска протестираа против полагање на државна матура. 

Повеќе...

Снимено промотивно видео за Охридскиот Архив

Изработено  промо видео за Охридскиот Архив.

Повеќе...

Нападната вработена во охридски хотел

Напаѓачот ќе добие пријава.

Повеќе...

Нема резервации за Новогодишните празници во Охрид

Туристичките центри за Новогодишните празници ќе останат празни. 

Повеќе...

Чинарот заштитен за идните генерации

Се врши санација и ревитализација на Охридскиот Чинар, дрвото, кое пред две години беше прогласено за Споменик на природата.

Повеќе...

Полициска акција, казнети 59 возачи во Охрид

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (11.12.2020) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Дебар и Охрид, при што санкционирани се 115 возачи, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски на прес конференција во Охрид.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK