Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Градоначалникот Бакрачески oствари средба со Амбасадорката на Австралија за Република Македонија Јулија Фени

Градоначалникот, Никола Бакрачески денеска во Охрид, оствари средба со Амбасадорката на Австралија зa Република Македонија Јулија Фени, чие претставништво се наоѓа во Белград- Република Србија, и со почесниот конзул од Република Македонија во Австралија, Зоран Костовски.

Повеќе...

Претседателот Иванов денес во посета на охридско-струшкиот регион

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ денес беше во Струга а ги посети и населените места Мислешево, Враништа, Лабуништа и Боровец.Во непосреден разговор со граѓаните, претседателот Иванов, беше информиран за акутните состојби во овие места како и за одредени проблеми кои ги тиштат граѓаните.

Повеќе...

Општина: СДСМ конечно призна дека Бакрачески и локалната вредно работат за доброто на Охрид

Почитувани Социјал  демократи , многу е добро што конечно јавно признавте дека новото локално раководство   и градоначалникот Никола Бакрачески  во периодот откако се на власт  неуморно  работат за доброто на Охрид и охриѓани, стои во писмената реакција на општина Охрид.  

Повеќе...

Од Албанија се бара поголема заштита на езерото

На албанска страна во кафези се одгледувале  други видови риби кои биле опасност  за автохтоните риби во Охридското езеро.

Повеќе...

Двајца браќа од Охрид нападнаа полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“, СВР Охрид  против Н.Д. (23) 9 А.Д. (20) двајцата од Охрид поднесе кривична пријава.

Повеќе...

100 000 евра од туристички посети на охридските локалитети

Од продажба на влезници за туристички посети во охридските туристички локалитети  се собира значителна сума пари.

Повеќе...

СДСМ: Провидна е предизборната гимнастика на ДПМНЕ

Веднаш по распишувањето на претседателските и вонредните парламентарни избори, сведоци сме на една чудна појава во Охрид.

Повеќе...

Се санираат тротоарите во ОУ “Христо Узунов” Охрид.

Се санираат тротоарите во ОУ “Христо Узунов” Охрид.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ во осум годишното владеење се расфрлаше со пари по кафани

ВМРО ДПМНЕ како политичка опција секогаш се стреми кон транспарентност.

Повеќе...

Исчезнува ли убавата традиција на пишување писма и честитки?

По се изгледа традиционалното пишување писмо или честитка полека заминува во историјата. Ова е впечатокот по анкетата што “Охриднет” ја реализира и по добиените одговори на наеодамна поставеното анкетно прашање: Кога последен пат сте напишале писмо или честитка? 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK